Piemont je ideálny pre rekonštrukciu strechy

Výmena starého strešného materiálu predstavuje množstvo záludností, z ktorých jedna je položiť nové strešné škridle na dĺžku existujúceho väzníka a rozvrhnutie lát. V tomto prípade dobre funguje posuvná pálená škridla Piemont značky Röben.

To všetko vďaka mimoriadne veľkej posuvnosti až do 38 mm. Špeciálne navrhnuté zámky uľahčujú správne položenie celej strechy a zaručujú tak aj vynikajúcu tesnosť. Preto sú strešné škridle Piemont ideálne pre nové, ale aj pre obnovy starých striech, ktoré sú určené na rekonštrukciu. Taškou Piemont môžete pokrývať aj strechy s nízkymi uhlami sklonu (štandardne - od 22°, s použitím DHV na nižšej). - Strešné škridle Piemont sú veľmi univerzálnym riešením, najmä keď sa rozhodneme renovovať starú strechu. 

Veľký rozdiel medzi maximálnym roztiahnutím a zrazením škridiel je až 38 mm, to znamená, že je niekoľkonásobne väčšia ako pri ostatných modeloch, ktoré sú na trhu.  

Toto riešenie umožňuje pokladať krytinu na laty s rozstupom od 360 mm do 398 mm. To je obzvlášť dôležité pri strechách s nepresným rozložením lát, čo je najčastejší prípad renovácie starej strechy - vysvetľuje Andrej Wilhelmi, pokrývač s dlhoročnými skúsenosťami, spolupracujúci s firmou Röben v oblasti školenia pracovníkov.

NIE JE PRENOSNÉ

Samozrejme, veľmi záleží od predchádzajúceho pokrytia. Ak je v dobrom stave a väzník nemusí byť nahradený, potom bude škridla s veľkou toleranciou nenahraditeľná. 

Laty boli prispôsobené škridlám, ktoré na trhu už nie sú k dispozícii, a iné krytiny nezodpovedajú hotovým dreveným častiam. To isté platí pre novú strechu - 38 mm tolerancia sa ukazuje ako veľmi užitočná, hlavne pri častiach, ako sú úžľabia a nárožia - dodáva.

Farba a dôležité

 

Výrobca dlaždíc Piedmont ponúka až 10 farieb, od prirodzenej červenej, cez rôzne varianty, ako je gaštan, meď alebo Trentino (burgundská), až po modernejšie odtiene šedej, antracitovej a čiernej.

 

Táto široká škála dostupných farebných variantov a univerzálna forma obkladov zaručujú prispôsobenie krytu rôznym štýlom domov.

NEZABUDNITE

 

Každý typ zastrešenia by mal byť pokrytý plánovaním, pretože všetky majú vlastnosti, ktoré menia špecifiká výpočtov vo vzťahu ku konkrétnym strešným krytinám. Pred pripojením všetkých strešných prvkov skontrolujte zhodu rozmerov strechy s rozmermi zastrešenia, ktoré sú súčtom všetkých rozmerov jednotlivých častí.

 

  • Hmotnosť cca. 3,97 kg
  • Celková dĺžka cca. 47,2 cm
  • Celková šírka cca. 29,0 cm
  • Krycia dĺžka cca. 36,5 – 40,3 cm
  • Stredná krycia šírka cca. 24,5 cm
  • Stredná hodnota výpočtu ks/m2 cca. 10,1 – 11,2
  • Bezpečný sklon strechy 22°
  • Mrazuvzdornosť #áno