&noscript=1"/>

Ochrana proti vlhkosti

Klinkerová tehla je trvanlivá a odolná proti poveternostným vplyvom, ale kvalita spracovania a výber tehál majú kľúčový vplyv na zabezpečenie účinnej ochrany tehlového plotu pred vlhkosťou.

Na vytvorenie plota stojí za to použiť plnú tehlu, ktorá je oveľa odolnejšia voči vode než štrbinová tehla. Alternatívne môže byť vnútorná časť konštrukcie múru alebo stĺpov vytvorená zo štrbinové tehly a obklopujúci celok plnou tehlou.

Aby bola zaistená trvanlivosť celého plota, stĺpiky a základy by mali byť chránené proti dažďu a vlhkosti zo zeme. To je nevyhnutné, pretože voda môže spôsobiť trvalé poškodenie škár medzi tehlami, čo oslabuje štruktúru muriva.

Ako ochranu proti vlhkosti od zeme, je žiaduce vytvoriť vodorovnú izolačnú vrstvu z dechtového papiera alebo asfaltu. Avšak, pred dažďom dobre chránia prefabrikované kryty.

Správna inštalácia plotového panelu v murive je indikovaná výrobcom panelu. Najčastejšie používanou metódou je zostava s použitím hmoždiniek alebo zamurovanie panela príslušnou maltou.